blog tablosu - Katretül Hayat Bayan Sitesi(Nisa Katre) كاتريتول الحياة
Radyo Dinleyici Sayısı: 0

blog tablosu

Laz’lar Kürt Kardeşlerini Kurtardı.

Yahya Ahmet Nihat : Bu çocuğu Mevlanın eliyle Trabzon ekibi çıkarttı aramızda hiç profesyonel yoktu, bu binadan kimsenin umudu da yoktu. Allah yine kudretini gösterdi.

Çıkardığımız aile. 2 çocuk ve anne baba. Baba diyorki; konuşmasından anladım bizi çıkarmaya lazlar geldi, hanıma dedim ki biz kürtüz bak Allah bizi kurtarmaya lazları gönderdi.

Hindistan GOA Amedi Medresemiz Açılışını Depremzelere dualarla yaptı!

Hindistan GOA Amedi Medresemiz Açılışını Depremzelere Dualarla Yaptı!

Muhammed İbrahim Hızır Hazretlerinin manevi önderliğinde
Hindistan’da bir çınarımız daha oldu Elhamdulillah.
Hindistandaki kardeşlerimiz ilk meclislerini Türkiye’de yaşanan depremdeki depremzedelere dualar ederek açtılar. Dualarıyla bizi yalnız bırakmayan kardeşlerimize sonsuz teşekkürlerimiz sunarız.

Yurt içinden yurt dışından Hindistandan emeği geçen herkese selam olsun.

Efendi Hazretlerinden İnciler…

Lubabul hadis kitabında Şeyh Muhammed Nevevi İbn-i Omer el bintani hazretlerinin bize sunduğu şerhin içerisinde iki tane onemli hadis var.

Birincisi; روى ان رسول الله صل الله عليه وآله وسلم قال؛ جاءنى جبريل عليه السلام وقال لى يا رسول الله لا يصلى عليك أحد إلا ويصلى عليه سبعون ألفا من الملائكة Rivayet olunur ki Efendimiz Aleyhisselam diyor ki; Hazreti Cibril bana geldi ve dedi ki; Sana kim bir salavat çekerse muhakkak ki ona yetmiş bin melek salavat çeker.

Ikincisi çok daha önemli ve özel. Herkesin bilmesi ve önemsemesi için yayılması gereken hadistir. صل الله عليه وآله وسلم قال؛ من صل على صلت عليه الملائكة ومن صلت عليه الملائكة صل الله عليه ومن صل الله عليه لم يبق شىء فى السموات ولا فى الأرض إلا صل عليه sallallahu aleyhi ve sellem efendimiz dedi ki; kim bana salavat çekerse melaike ona salavat çeker. Melekler kimin üzerine salavat çekerse Allah da onun üzerine salavat çeker. Kimin üzerine Allah salavat çekerse Ne semada ne de yerde hiçbir varlık kalmaz ki o kişiye salavat çeker.

Sallallahu aleyhi ve sellem.

Mevlana Muhammed İbrahim Hızır El-Amedi Hazretlerinden;

Şeyhliği aramadık, Arayanları’da tanımadık.
Tüm mürşidleri severiz, Mürşid’se, kölesi, hizmetkarı hatta fedaisi oluruz.
Derdimiz Muhammedinin derdi; kerem’et Allah’ım , beklentimiz tek isteğimiz, Resulun s.a.v in tebessümü , Mutluluğu, yüzümüze bakarken işte ümmetim demesi….Çok görme ALLAHım yaşat biz fakir amedi kullarına, bu biricik arzuyu….

ŞEYH MUHAMMED HALİD ZİLANİ (K.S)

Nenem baciya salihanın 3 abisinden ş.Halid’i zilanı tanıyalım.


Batman iline bağlı Zilan köyü 1826 . Hâlid-i Zilan Hazretleri “Seyyid” olup, ceylan derisi üzerine yazılı ve Osmanlı padişahlarının tasdikledikleri havi şecereleri çok yakın tarihe kadar ellerinde bulunmaktaydı.

Bilindiği üzere, dört halife döneminden sonra, Emeviler Ehl-i Beyt’e bütün Arabistan yarım adasını dar etmişlerdi. Yezid’in emirliği ve Zalim Haccac’ın Hicaz eyalet valiliği döneminde ise Kerbela Faciası ve Medine katliamları ile tüm Arabistan’ı Ehl’i beyt için yaşanılmaz bir hale getirmişlerdi.


Bundan sonra peygamber evlatları, kendilerine sığınma hakkı tanıyan bölgelere taşındılar. Bunlardan biri kısmı Horasan’a Türkistan’a gidip yerleşirken, bir kısmı Güneydoğu Batman iline bağlı Gercüş ilçesinin Becirmen köyüne, bir kısmı Erciş ilçesi sınırları içerisinde bulunan Zilan yaylasına yerleştiler. Bir kısmıda Sason ilçesinin Yeni Çağlar köyüne gelip kaldılar, bu bölgeye de yine Zilan adı verilmektedir. Seyyid Hacı Zilan Hazretleri işte bu Zilan’a yerleşen seyyidler zincirinden bir halkayı teşkil ediyordu.


Yavuz Sultan Selim Han döneminde bu soylu aileyi, Zilan’da Seyyid Osman Efendi adında bir zat temsil ettiği kayıtlardadır. Yavuz Selim Han İran üzerine sefere çıktığında, yöreden geçerken, Seyyid Osman Efendi ile görüşmek istediğini bildirmiş, halen Batman il sınırları içerisinde bulunan ve “Kaza Kürşi” diye anılan yerde buluşup uzun süre görüşmeler yapmışlardır. Yavuz Sultan Selim han, Seyyid Osman efendi’ye hayli iltifatta bulunmuş Hazretin seyyidliğini dikkate alarak, ülkesinin istediği yerinde aşireti ile birlikte yerleşme imtiyazını sunmuş, bütün vergi ve resmi mükellefiyetten muaf kılındıklarına dair eline bir ferman vererek kendisini kavmin ve bölgesinin Nakibul Eşrafı tayin etmiştir.

Muhammed İbrahim Hızır El-Amedi Hazretleri.

Ey Sultanım, Ey Sultan-ı Ezel

Praesent non tincidunt eros. Mauris ornare tempus mauris, ac laoreet erat dictum a. Integer cursus tincidunt dolor eget feugiat. Cras iaculis gravida eros in imperdiet.

Bu yaz tatili MEDRESE olsun..

Duis en aute irure dolor in reprehenderit in voluptate velit esse cillum dolore eu fugiat nulla pariatur. Excepteur sint occaecat cupidatat non proident, sunt in culpa qui officia deserunt mollit anim id est laborum. Sed ut perspiciatis unde omnis iste natus error sit voluptatem accusantium doloremque laudantium, totam rem aperiam,